sosyal medyada biz

Balkan Karate Şampiyonası’nda Kürsü Makedonya’nın…

25 Mart 2018 Pazar, 23:22
ErkekKumite

Balkan Karate Federasyonu’na üye ülkelerin katılımıyla bu yıl İstanbul’da düzenlenen 20. Büyükler Balkan Karate Şampiyonası sona erdi.Makedonya, genel klasmanın ilk sırasında yer aldı.

KadinKataMilliTakimi BalkanSamİstanbul Halkalı Spor Salonu’nda gerçekleşen 20. Büyükler Balkan Karate Şampiyonası 24-25 Mart tarihleri arasında sona erdi. Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan 354 karateci mücadele etti.

Türk karateciler, bir altın, bir gümüş ve altın bronz madalya kazandı. Altı altın, iki gümüş ve üç bronz madalya elde eden Makedonya, genel klasmanın zirvesinde yer alırken; dört altın, üç gümüş ve bir bronz madalya ile Sırbistan da ikinci sırada yer aldı.

Muratcan Deniz Balkan şampiyonu
İki gün süren şampiyonada 12 ferdi, dört takım dalında madalya dağıtıldı. Erkekler ferdi kumite 67 kiloda Muratcan Deniz, Türkiye’ye tek altın madalyayı getiren isim oldu. Milli karateci, finalde Hırvat Luka Kondic’i 6-5 mağlup etmeyi başardı.

Büyük erkekler ferdi kata dalında son Türkiye Şampiyonu olan İbrahim Enes Sefa, Balkan Şampiyonası’nda ikincilikte kaldı. Milli karateci, ferdi kata finalinde karşılaştığı Karadağlı Mijac Vladimir’e 4-1 kaybetti.

Kadınlar kumite 50 kiloda Selva Nur Akkurt, 55 kiloda Gülsen Demirtürk ile erkekler kumite 67 kiloda Berk Erol ve Ömer Abdurrahim Özer bronz madalya kazanan isimler oldu.

Takım mücadelelerinde ise İdil Polat, Buse Danama ve Betül Bilgin’den oluşan Kadın Kata Milli Takımı ile Arslan Çalışkan, Orçun Duman ve İbrahim Enes Sefa’nın yer aldığı Erkek Kata Milli Takımı üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardı.

Ayrıca Veteran Karate Milli Takımı Balkan Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.