sosyal medyada biz

Madalyalar Tamam, Askerimize Selam.

18 Mart 2018 Pazar, 00:47
Belcika Taekwondo 1 (1)

Sporcularımız uluslar arası turnuvalarda tüm gücüyle mücadele veriyor. Belçika Açık Taekwondo Turnuvası’nda Milli taekwondocularımız Rukiye Yıldırım, Zeliha Ağrıs ve Nafia Kuş, altın madalya kazanarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için hanelerine puan yazdırdı.

Belcika Taekwondo 1 (2)Belçika’nın Lommel kentinde düzenlenen ve 46 ülkeden 1215 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda Türkiye’yi 3 bayan sporcu temsil etti.

Bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 73 kiloda Nafia Kuş, rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazanmayı başardı. Üç taekwondocu da 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda hanelerine 10’ar puan yazdırdı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 3 altın madalya kazanan Milli Takım Kafilesini kutlayarak, “2018 yılına çok iyi başladık ve çok iyi devam ediyoruz. 2020 stratejimiz yolunda puan toplamamız gereken turnuvalardan en iyi sonuçları alıyoruz. Bu başarıda emeği geçen başta Teknik Direktörümüz Ali Şahin olmak üzere tüm teknik ekibimizi ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.