sosyal medyada biz

Akif Çağatay Kılıç, Milli Karatecilerimizi Kabul Etti

27 Aralık 2015 Pazar, 15:09

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda madalya kazanan milli sporcularımızı makamında kabul etti.
Endonezya’nın başkenti Cakarta’da 12-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil ederek 7 altın, 1 gümüş, 5 bronz madalya kazanan milli sporcularımız, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binada gerçekleşen kabulde milli sporcularla sohbet eden Bakan Çağatay Kılıç, “Tüm şampiyonalarda gerçekten hissedilen o gururun çok büyük önemi var hepimiz için. Enes kardeşimiz en bilinen sporcularımızdan, karatede. Peşinden gelen sporcuların da en az onun kadar başarılı olacaklarını ümit ediyorum” diye konuştu.

Karatenin olimpik bir branş olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade eden  Bakan Çağatay Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizin bu anlamda çabalarınız var. Karatenin tüm dünyada hem bilinirliği hem de icra edilişi yüksek. Şu ana kadar elde etmiş olduğunuz çalışmalarda güzel heyecanlar yaşandı. Özellikle sizleri takip ettik. Biz sizlerden ümitliyiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Ortaya koyduğunuz en önemli unsur ekip kardeşliğiniz. Birbirinize güç veriyorsunuz. Hocalarınızla çok güzel iletişim halindesiniz. İnşallah sizlerle de gelecekte çok farklı noktalarda gurur yaşayacağımızı ümit ediyorum. İnşallah Nice kupaları madalyaları ülkemize kazandıracaksınız. Buna inanıyorum.”

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da bulunduğu kabulde Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Ümit, Genç Erkek Milli Takımlar Teknik Direktörü Cengiz Çınar, Ümit, Genç Bayan Milli Takımlar Teknik Direktörü Nuri Ercan İnce, TKF Genel Sekreteri Gökmen Teyran ile Dünya ve Avrupa Oyunları şampiyonu karatecimiz Enes Erkan da yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.