SİYAHKUŞAK

Kasapoğlu, “Spor eğitimine okul öncesinde başlayacağız.”

Bakan Kasapoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı ile önemli bir protokol imzaladık. Spor eğitimine okul öncesinde başlayacağız. Hem milli eğitim okullarına antrenör desteği vereceğiz hem tesislerimizi onların güçlü şekilde kullanmasını sağlayacağız. Amacımız öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetme olacak.”

Kasapoğlu, “Spor eğitimine okul öncesinde başlayacağız.”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beylikdüzü Spor Kompleksi’ni ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada, sporu tabana yayacaklarını vurgulayan Kasapoğlu, spor tesislerini daha verimli kullanarak sporcu sayısını artırmayı istediklerini söyledi.

Geclik Spor BakaniGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor eğitimine okul öncesinde başlayacaklarını vurgulayarak, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladıkları protokolü hatırlattı. Bakan Kasapoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı ile önemli bir protokol imzaladık. Spor eğitimine okul öncesinde başlayacağız. Hem milli eğitim okullarına antrenör desteği vereceğiz hem tesislerimizi onların güçlü şekilde kullanmasını sağlayacağız. Amacımız öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetme olacak” şeklinde konuştu.

“kulüpleşmede istenen düzeyde değiliz.”

Bakan Kasapoğlu, “kulüpleşmede istenen düzeyde değiliz. Ülke olarak kulüp sayısını artırmamız lazım, bunun için yeni açılım gerekiyor. ‘Spor Türkiye’ projesiyle inşallah sporu tabana yayma politikamızı daha sistematik şekilde ortaya koyacağız.” İfadelerini kullandı. Beylikdüzü Spor Kompleksi’nin güzel bir tesis olduğuna işaret eden Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemizin en güzel tesislerinden birindeyiz. Son 17 yıldaki tesisleşmemiz, finansman anlamında tesislerin sayısı itibarıyla hiçbir ülkede yok. Tesisleşmedeki devrimi bundan sonraki süreçte tesislerin içini doldurarak, sporcuları başarı hikayelerini artırarak, toplumun her kesiminin bu tesislerden faydalanmasını tesis edeceğiz. Bunu ülke genelinde büyük ölçüde başlattık.”

Bakan Kasapoğlu, “3 bin yeni antrenör aldık.”

“Antrenör, tesis ve o tesise gelecek sporcular, genç yaşlı demeden, bu üçlünün koordinasyonu çok önemli. Milli Eğitim Bakanlığı ile önemli bir protokol imzaladık. Spor eğitimine okul öncesinde başlayacağız. Hem milli eğitim okullarına antrenör desteği vereceğiz hem tesislerimizi onların güçlü şekilde kullanmasını sağlayacağız. Amacımız öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetme olacak. Bilimsel bir altyapı var. 10 değişik parametreyi bulundurarak yetenek testimiz var. En yeteneklileri, başarılı olacakları branşta takip edeceğiz. Takip neticesinde elit sporcu, olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu yetiştireceğiz. Diğerlerinin de hayatı boyunca bir spor branşıyla uğraşması yönünde çalışacağız.”

2019 yılını Gönüllülük Yılı ilan ettiklerine dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimizi, spor hocalarımızı, spora gönül veren herkesi, toplumun tüm katmanlarını sporla buluşturmak için seferberlik başlatacağız. Bunu tüm vatandaşlarımızla yapacağız. Kamu kurumlarının bakanlıklarımızın desteklerini, iş birliğini önemsiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Belediyelerin sporda önemli partner…

Bakan Kasapoğlu, belediyelerin sporda önemli partner olduğunu belirterek, “Belediyelerimizle çok önemli çalışmalar yapacağız. Hem tesislerin birlikte kullanımı hem antrenörlerin hem de şehirlerde ve ilçelerde atıl alanların kullanılması söz konusu. Sokak basketbolunun gelişmesi için önemli çalışmalarımız var” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin okullara da spor salonları yaptığını ve bu tesisleri vatandaşların, kulüplerin ile bireysel sporcuların kullanımına açacaklarını söyledi.

Yaz spor okullarıyla ilgili çalışmalara da değinen Bakan Kasapoğlu, “Çocuklarımızın hiçbirini heba etme lüksümüz yok. Her çocuk bizim için kıymetli. Büyükşehir belediyemizin ve ilçe belediyelerimizin koordinasyonuyla bunu da daha verimli, daha kaliteli hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Kasapoğlu, çocuklara kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Bakan Kasapoğlu, Beylikdüzü’ndeki ilk programında esnafı da ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Esnaf ziyaretinin ardından Beylikdüzü Spor Kompleksi’ne geçen Bakan Kasapoğlu, tesiste eğitim gören minik sporcularla bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, çocuklara kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.