SİYAHKUŞAK

Değerli SİYAHKUŞAK okurları;

Değerli SİYAHKUŞAK okurları;

Değerli SİYAHKUŞAK okurları;

Yeni Siyahkuşak’ta tekrar sizlerle beraberiz. Önceki dönem biraz arka planda kalmış olsamda yayın yönetmenimizin isteği doğrultusunda kalemi elimize alalım istedik. Önceki yayın politikamızdan çok da farklı olmadan yeni yayın dönemine girmiş oluyoruz.

Özellikle sizlerden ricam gönderilen yorumlarda eleştiri kültürüne bakmanız olacaktır. Eğer bu manada bir sıkıntı yoksa yorum yayına verilecek, etik değerlere aykırı olan, hakaret içeren ve içinde küfür vb. barındıran yorumlar ise asla kaale alınamayacaktır.

Yapılan bir yorumdaki ifadenin kişiye özgü düşüncesi olduğu ve istediği şekilde görüşlerini beyan hakkına saygı duyduğumuzu belirtmek isterim. Yapılan yorumlarda konuya ilişkin görüşlerinizi açıklarken konuya olan hakimiyetiniz şüphesiz layık olduğu değeri fazlasıyla görecektir.

Siyah kuşak okur ve ziyaretçilerinin katılımını bekler ve okurunun görüşü ışık tutar yol gösterir. Eğer gelen bir yorumun içinde küfür vb. barınıyorsa zaten onu yazan Siyah kuşak okuru değil, ancak olsa olsa o bir saldırgandır ki öyle bir yorumu ne bizler, nede siz Siyah kuşak okuru kabul eder.

Siyahkuşak gücünü okur ve ziyaretçilerinden alır

Emek ve bin bir zahmetle hazırlanan haber, yorum ve röportajların öylesine çirkin bir ifadeyle ilişkilendirilmesi bizim için gerçek okurumuza saygısızlık olacaktır. Bizimde onu  yayına açmaya hiç hakkımız yoktur. Çünkü Siyahkuşak gücünü okur ve ziyaretçilerinden alır.

Tabii ki örneğin Siyahkuşak’ta eleştirilemez değildir. Bizle bu konuda açık olduğumuzu okuyucularımızın eleştirileriyle büyüyeceğimizin bilinci içindeyiz. Fakat önemli kaidemiz de şudur ki; kişilere, organizasyonlara, federasyonlara dost, onların arasında ki ilişkilerde tarafsızız.

Her zaman dost ve tarafsızlık ilkesinin zor olduğunu biliyor , bu ilkemizden vazgeçmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Bir grubun, bir teşkilatın yada organizasyonun yanında yer alır diğerini muhatap almazsak bu bizim için doğru olmayacaktır. Nasıl birine önem veriyorsak, diğeride bizim için aynı değere sahiptir. Aralarındaki rekabet ise bizim tarafsızlık ilkemizin gereği Siyahkuşak sayfasına bir yansıması olacaktır.

Kim dost değildir! Siyahkuşak veya yazarları hedef alınıyor holigan edasıyla saldırıyorlarsa o dost değildir ve bizim ona gitmemiz, onu muhatap almamız mümkün olmayacaktır. Elbette yazar kendini fazlasıyla savunacak güçtedir ama bizim için okur ve yazar arasındaki güzel diyalog daha doğrudur. Geçmiş dönemden yaşadığımız tecrübeden yola çıkarak; yazarlarımızın birbirlerini eleştirmemesi tavsiye kararımızdır.

Evet, Siyahkuşak okur ve ziyaretçileri; site artık Siyahkuşak size özel! Hadi ona sahip çıkın!

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ