SİYAHKUŞAK

HANIMLARDA KAS ARTIŞININ ZAYIFLAMADAKİ ÖNEMİ…

HANIMLARDA KAS ARTIŞININ ZAYIFLAMADAKİ ÖNEMİ…

Genel ve yanlış bir inanış kaslı görünmekten çekinen bayanların ağırlık kaldırmaktan korkmalarına ve kaslı sporcular gibi olmaktan imtina etmelerine neden olmaktadır. İşin aslı ise biraz farklı…

 

Öncelikle kas yapısı ve kütlesi olarak kadınların erkeklerden farklı bir yapıya sahip olduklarını söylereyek onları rahatlatmamız gerek sanırım..

– Yani haftada üc gün calısarak öyle heybetli bir kas edinmeniz zaten imkansıza yakın bir durumdur. Öte yandan kas oranınızın artması vücudunuzun sıkılaşmasına metobolizmanızın hızlanmasına dolayısıyla zayıflamanıza yardımcı olacak en iyi yöntemdir..

– Ve en önemlisi ise zayıflarken en çok korktuğunuz vücudunuzun sarkmasını engelleyecek en iyi yöntemdir..

– O sebeple fitness salonlarında 8-12 tekrarlı düşük ağırlıkla çalısmalar kas oranınızın artmasına ve zayıflamanıza aynı zamanda diri ve sıkı bir fiziğe sahip olmanıza sebep olacaktır…

– En iyi yöntem olarak seçtiğimiz ağırlıgında elbette bir kural zinciriyle calısmanız sizin orantılı zayıflamanıza yardımcı olacağını unutmamanız gerek..

– Cardio dediğimiz koşu bantı bisiklet eliptikal aletlerinide elbette belli oranlarla hocalarınızdan almanız gerektiğinide söylemeden geçemeyeceğim..

– Yani özetle ağırlık çalısmak bedeninizin dostu ve uzun sağlıklı yaşamın, sıkı bir vücudun anahtarıdır…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.