SİYAHKUŞAK

Wing-Tsun-Art Association (WTAA)

Wing-Tsun-Art Association (WTAA)
Merkezi Almanya’da bulunan Avrupanın güçlü WT organizasyonlarından Wing-Tsun-Art Association (WTAA), her gün bir adım daha büyümeye devam ediyor. Önceki yıllarda faaliyet takvimine Türkiye’yi de alan organizasyon, 09.06.2014 – 12.06.2014 Haziran tarihleri arasında İzmir Çeşme’de bir dizi seminer düzenledi.

Wing-Tsun-Art Association (WTAA) bundan tam 14 Sene önce adeta bir avuçiçi öğrenci ile kuruluşu start alan bir organizasyon oldu. Bugün ise WTAA Avrupanın en başarılı dövüş sanatı derneklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Organizasyonun anayeri Güneybatı Almanya olan WTAA, İsviçre, İspanya ve Avustralya dahil toplam 55 Okul ve 3000´i aşkın öğrenciyle büyümeye devam ediyor.

WTAA öğrencilerinin amacı sadece kendilerini savunmayi öğrenmek degil, dahilindeki hedefleri; Wing Tsun´un felsefesini öğrenip “Tao Teking” ´in yolunu izlemek. Sorumluluk duygusu ve erdemlikteki farklılık, bağlılık, saygı, nezaket, edep ve cesaret bu yolun omurgasını oluştururken, aynı zamanda hedefin anahtarı: “Savaşmadan-Zafer” ile nitelendiriliyor.

Dövüşmek/savunmak gerektiğinde, WTAA etki alanında sadece okul ve okulun öğrencileri ile kalmıyor. WTAA hocalarının gerçek slogan ve felsefesine “Eğitimde Kalite” önemli bir yer tutuyor. Bu kalite çeşitli güvenlik şirketlerinin çalışanlarına, polis memurlarına ve özel operasyon güçlerine, yakın temas, savunma ve erişim teknikleri ile profesiyonel bir şekilde eğitim sunuyor.

27 sene öğrenim ve eğitiminde Dai-Sifu Ataman, 2000 senesinde WTAA yı hayata başlatması, yeni okul ve öğrencilerin sürekli artış göstermesi organizasyonun çıkış yapmasına vesile oldu.

Dai-Sifu Ataman´ın amacı Wing-Tsun´u katkısız bir şekilde ve olması gerektigi gibi en yüksek kalitede öğrencilerine öğretmek ve aşılamak olarak vurgulanıyor.

Bu kapsamda WTAA  09.06.2014 – 12.06.2014 tarihleri arasında Izmir Çeşme´de halka açık tüm Wing Tsung sistemleri ile Ders/Seminer sundu. Dai-Sifu Ataman´ı tanımak, WTAA Dövüş sanatını görmek isteyen herkes davetli olarak kabul edildi.

Geleneksel hale gelmesi hedeflenen seminerler ile her yıl yaza merhaba demek ve Wing Tsung Ustası Dai-Sifu Kenan Ataman ile olağanüstü ve heyecan dolu bir Derse/Gösteriye hazır olun.

Dai-Sifu Kenan Ataman Kimdir?

WTAA´nın kurucusu ve aynı zamanda lideri Dai-Sifu Kenan Ataman’dır.

Dai-Sifu Ataman 27 senedir Wing-Tsung Kung Fu dövüş ve savunma sanatını öğrenmekte ve öğretmektedir.

6 Yaşında Karate ile başlayan ve 5 yıl sonra çalışmalarına Taekwondo ve Thai Box ekleyen daha sonra kendisini dövüşme sanatı özü olan Thai Chi ve 1987 yılında Wing Tsung´la tanışan Dai-Sifu Ataman, bugüne kadar Wing Tsung´a baki kalmıştır.

Tanınmış ünlü Sifular dan Wan Kam Leung´den Hong Kong´ta kişiye özel dersler alarak becerilerini, bilgilerini ve kabileyetini derinleştirmesi onun bugün Dövüş sanatı ustası olmasının kanıtıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.