Flaş! Röportaj Özel: Hani derler ya, “Kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış!”

Fatih Ince Rop Tanitim 2

*Hani derler ya, “kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış.” Türk Karate’sinin içine çöreklenmiş dönemin tek stilci zalimleri’ de beni ülkemizde hiç bilinmeyen, yepyeni bir Karate stilinin/Goju-Ryu’nun güzel ülkemde öncüsü yaptı.

*İtiraf etmeliyim ki, defalarca salonum basıldı, hatta birkeresinde didik-didik arandı ve suç unsuru olabilecek hiçbir şey bulamadılar.

*Karate camiamızda maalesef çokca görülen ve genelde birtakım boş-geveze-cahillerden oluşan sözümona ‘Karate forumları’nda; ‘Fatih hoca ülkeden kaçtı, Kanada’ya sığındı, ülkeyi sattı(!)’ vs. vs. gibi çok basit ve çirkince dedi-kodular yaptılar.

*TKF’deki bir takım uygulamalar o kadar şiddetliydi ve ‘suyun başını tutanlar’ kendi stillerinin dışında kalanlara adeta ‘kan’ kusturuyordu. Çok sancılı ve tarihi bir geçiş dönemiydi aslında…

*Farklı stili yaptığımız için, o dönemlerdeki kısa adı WUKO’nun(World Union of Karate-do Organisation) dışında kaldığımız gerekçesiyle, katıldığımız federasyon turnuva ve yarışmalarında bizim öğrencilerimiz ve diğer stillerden Kenpo’cular, Kyokushinkai’ciler, Ashihara’cılar kumite’de gerçekten süperler ama Kata’da anında diskalifiye ediliyorlardı.    

Çok Yakında!