SİYAHKUŞAK

FIRSATÇI FEDERASYONLARA YAZIKLAR OLSUN!

FIRSATÇI FEDERASYONLARA YAZIKLAR OLSUN!

 

Muzaffer Batumlu’yu kaybettik.

Türk mücadele sporları bu ülkede her daim yetim kalmış ve üvey evlat muamelesi görmüştür. Bu haksız muameleyi maalesef Türk spor basını da mücadele sporlarına uygulamış ve bu güzide spor branşlarının Futbol kapitalizminin gölgesinde kalmasına ön ayak olmuştur.

Ancak bu haksızlığa karşı Türk spor basınında direnen baş kaldıran ve Mücadele sporları için mücadele eden azda olsa biz mücadele sporları yapanlar için kahraman mertebesinde isimlerde var.

İşte o isimlerden biriside Muzaffer Batumlu idi. Mücadele sporlarını faal olarak yapmasa da haksızlığa maruz kaldığına inandığı camianın yanında tüm gücü ve kapasitesi ile olmayı başarmış kahraman bir gazeteci idi Batumlu.

Geçmişte birçok spor kurumunda çalışmış en son Spormeydanı.org gazetesinin Kurucularından spor camiasının ve özellikle Türk mücadele sporlarının emektarlarından, usta gazeteci bana göre Türk spor basının ender isimlerinden biri olan Muzaffer Batumlu geçirdiği kalp krizi sonucu 31,03,2021 tarihinde ebedi hayata göç etti.

Kendisine Allah dan rahmet diliyorum. Başta acılı ailesi olmak üzere mesai arkadaşları ve Türk mücadele sporları camiasının baş sağlığı dileklerimi iletiyorum.Türk mücadele sporlarının başarılarını ve sorunlarını duyurmak için vermiş olduğu mücadeleyi unutmayacağız ve bu kutsal çalışmasını elimizden geldiğince devam ettireceğiz.

Allah (CC) mekanını cennet etsin. Kendisini Rahmetle anıyor ve haklarımızı helal ediyoruz. RUHUNA EL FATİHA.

 

PANDEMİ FIRSATÇISI FEDERASYONLAR

 

Geçen yıl başlayan pandemi sonucu mücadele sporlarına hizmet veren başta spor salonları olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar çok büyük sıkıntılarla mücadele ediyor.Spor salonları yasaklamalar ve bulaş tehlikesi sebebi ile neredeyse kapasitelerinin yüzde 70 eksiği ile çalışıyorlar.

Mülk kiraları,vergiler,faturalar vb. birçok maddi sorunlarla mücadele ederken bu giderleri

karşılayacak gelirleri üretmekte büyük sıkıntı çekiyorlar. Salon ve kulüplere hizmet veren sektörlerde tabi ki bu kötü gidişattan nasibini almış durumda.

Tüm dünyaya ve ülkemize bir kâbus gibi çöken bu kötü gidişata karşı ilk yapılması gereken devletlerin, kurum ve sektörlerin ve insanların birbirine yardımcı olması.

Anacak gelin görünki yardımlaşmanın dini,milli.insani ve vicdani bir görev olduğu bu zor dönemlerde fırsatçılar ve bu zorlukların üzerinden kazanç sağlayan kurumlar, şirketler ve şahıslar zehirli birer mantar gibi her yerdeler.

Tabiki bizim camiada bu kötü örneklerden nasibini almış durumda. Hemde camiaları yönettiğini iddia eden federasyonlar tarafından.

Lafı eğmeye bükmeye veya yumuşak geçmeye hiç mi hiç niyetim yok.

Geçen yıl ve halen devam eden bu pandemi döneminde kendilerine bağlı ve adeta ekonomik yaşam mücadelesi veren kulüplerin ,antrenörler ve sporcuların sırtından para kazanmayı acımasızca sürdüren federasyonlardan bahsediyorum.

Bilgim dahilindeki federasyonlara gelir getiren kalemleri sıralamaya çalışayım size

Lisans

Vize

Transfer

Aday hakem kursu

Hakem kursu

Antrenör kursu

Kademe antrenör kursu

Aday veya yardımcı antrenör kursu

YETMEZ: kıdemli antrenör kursu

YETMEZ: baş antrenör kursu

Gelişim semineri veya kursu

YETMEZ: Teknik gelişim kurusu

Duan,Dan,Khan FALAN FİLAN kursları

Üyelik kartları

Veeeee bu kurslara giremedi iseniz hiç sorun yok çünkü yerine bir sürü telefi kurs ve seminerler var.

Bu arada bu seneki çok önemli bir avantajı ve kazancınızı unutmayalım. Pandemi sayesinde tüm bu eğitimler online. Yani yol ve konaklama masrafınız yok. Ancak tabiki online ücretinizi yatırdıktan sonra. Online online eğitecekler sizi.Kurslar ve seminerlerden yakanızı kurtardı iseniz hadi hazırlanın yeni bir maratona.

Minikler, mini minicikler,çocuklar,buluğa erenler,gençler,genç olmak isteyenler,büyükler,boyu kısalar ve uzunlar,veteranlar,gözü toprağa bakanlar, ilkokul ortaokul,lise,üniversiteliler ve bunlar gibi cümlesinin sert,yumuşak,orta,eldivenli eldivensiz ve bilumum dövüş müsabakaları. Kata,tao,pumse vb. hayali veya hayalsiz dövüş müsabakaları.

5 yıldızlı otellerde her türlü konfora sahip bir şekilde yapılıyor.

Yeterki siz her federasyonun resmî sitesinde en kolay bulabileceğiniz konumda olan BANKA HESAP NUMARALARINA gerekli olan bedelleri yatırın.

Yukarıda sıraladığım başlıklarla federasyonlara, klüp,antrenör ve sporcu üzerinden gelir getiren kalemlerde yazmadığım atladığım mutlaka vardır ama baktım ki araştırmak çok zamanımı alacak bu kadar yeter dedim. Anlayana anlamak isteyene utanana utanmak isteyene evet gerçekten yeter diyerek noktaladım. Varsa da daha çok kalem zaten siz biliyorsunuz.

Tüm bu faaliyetlerin normal zamanda dahi acımasız bedeller karşılığında yapıldığına zaten isyanımız ve eleştirimiz vardı. Ancak bu pandemi döneminde tüm eğitim faaliyetlerini online yapabilme imkanıda varken neden federasyonlar kulüp ve sporcularına destek olmak amacı ile bu faaliyetleri ücretsiz yapmazlar?

Bu dini, milli, insani ve vicdani uygulamayı yapmaya çalışan veya başarılı olan federasyonlara tabiki sözümüz yok. Hatta ilerleyen dönemlerde onlar ile ilgili tebrik yazımıda yazacağım. Ancak pandemiyi fırsata çevirip yardımlaşma ve büyüklük gösterme yerine branşlarını yapan sporcuların sırtından inmeyen federasyonlara da yazıklar olsun.

Her şey Türk Mücadele sporları için.

Sporculuk selamı ile.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.